понеділок, 26 січня 2015 р.

Черкаси: рятувальники провели профілактичну акцію «Пляжний БУМ»

Традиційна профілактична акція «Пляжний БУМ (Будьте Уважними Містяни!)» знову зібрала любителів активного і безпечного відпочинку. На пляжі «Живчик» черкаські рятувальники навчали відпочивальників правилам безпечної поведінки на воді, а також практичним навичкам порятунку на воді і надання першої медичної допомоги потопаючим. Рятувальну «теорію» розповіли фахівці сектору зв’язків із ЗМІ, а от процес порятунку потопаючого у воді продемонстрували водолази аварійно-рятувального загону спецпризначення, а подальших реанімаційних дій на березі - медики. Акція привернула увагу не лише дорослих, а й маленьких відпочивальників, які активно взяли участь у вікторині під назвою «Безпечне літо». Співорганізаторами акції виступили працівники обласного товариства Червоного Хреста, а також фахівці Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру. До проведення «Пляжного БУМу» долучилися також волонтери - студенти Черкаського державного технологічного університету.
- Щороку вода забирає життя близько ста жителів нашої області. Станом на сьогодні на водних об’єктах загинуло уже 50 черкащан, четверо з них – діти. Водоночас 11 людей було врятовано небайдужими – як співробітниками рятувальної служби (так життя молодому смілянському дайвінігсту врятувала наш фахівець Ірина Лисенко, яка відпочивала на пляжі поруч з місцем події), так і звичайними громадянами, які знали правила надання першої медичної допомоги (одним з таких героїв-рятувальників став 10-класник Юрій Зозуля з села Сигнаївка Шполянського району, який врятував життя учню молодших класів). Тож знання правил безпечного відпочинку надзвичайно важливе, особливо для дітей, - коментує начальник Управління ДСНС у Черкаській області, генерал-майор служби цивільного захисту Віктор Гвоздь.
– У роботі з дітьми ми постійно намагаємось використовувати нові й цікаві методи та ігрові форми спілкування, адже під час гри будь-які правила, а тим паче правила безпеки запам’ятовуються набагато краще. першої медичної допомоги на манекені (кожен бажаючий зміг спробувати себе у ролі рятівника, зробивши непрямий масаж серця на тренажері - гумовій ляльці), а й майстер-клас від справжніх професіоналів – водолазів АРЗ СП, на рахунку яких не одне врятоване життя. На важливості подібних профілактичних акцій наголошують і рятівники, і працівники соціальних служб, і волонтери, адже така співпраця дозволяє проводити профілактичну роботу серед широких верств населення.кількість відпочиваючих, соціальних працівників, волонтерів та медиків.
Щира цікавість та захват малечі, а також схвальні відгуки їхніх батьків, а також інших дорослих дають нам впевненість у тому, що наша робота має велике значення, а рівень свідомості та обізнаності у правилах безпечного відпочинку у цих людей тепер значно вищий, - підсумовує фахівець відділу інформації та комунікацій з громадськістю Ірина Коваль. Пізнавальними для малечі та дорослих стали не лише демонстрація прийомів надання. - Це надзвичайно цікавий і корисний досвід, я б ніколи не подумала, що у порятунку потопаючого скільки різних токощів, - розповідає волонтер Анастасія Бардаш, яка щойно стала «умовнопотопаючою».
 – Тепер я зможу не лише розповісти друзям про власні враження, а й навчити їх надавати першу допомогу людині, яка тоне. Можливо, ці знання зможуть врятувати комусь життя.- Наш волонтерський корпус постійно розширюється. Сьогодні у проведенні акції допомагали як представники молоді та студентства, так і фахівці обласного товариства Червоного Хреста. Кожен з учасників акції розповідає про цю корисну справу іншим небайдужим людям і таким чином щоразу профілактичні рейди привертають більше уваги, а самі заходи стають усе більш масовими. Цього разу нам вдалося долучити до акції велику. Профілактична акція «Пляжний БУМ» продовжує свою ходу і триватиме на території області аж до закінчення купального сезону.

Матеріал опубліковано на сайті http://ck.mns.gov.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар